14. Ulusal Meme Hastalıkları Kongresi

  Takvime Ekle / Etkinliği Paylaş

  Etkinlik Bilgileri

  • BRANŞ: GENEL
  • ETKİNLİK TÜRÜ: KONGRE
  • BAŞLANGIÇ TARİHİ: 19 Ekim 2017 Perşembe
  • BİTİŞ TARİHİ: 22 Ekim 2017 Pazar
  • BAŞLANGIÇ SAATİ: 08:00
  • YER: Gloria Kongre Merkezi
  • ŞEHİR: Antalya
  • WEB ADRESİ: http://www.memekongresi2017.org/

  Davet Metni


Sevgili Meslektaşlarım,

Günümüzde meme kanseri, kadınlar arasında en sık görülen kanser olmakla birlikte erken tanı, kanser genetiğindeki gelişmeler ile kişisel tedavilerin gündeme gelmesi ve multidisipliner yaklaşımlarla doğru tedavilerin uygulanması sonucu erken evrelerde kür edilebilir, daha ileri evrelerde ise kronik hastalıklar grubuna girebilir olmuştur. Elde edilen bu iyi sonuçlar, teşhis ve tedavideki disiplinlerin ortak çalışma kültürlerinin başlaması, gelişmesi, verilen doğru kararların uygulanması, birikim ve deneyimlerin paylaşılması gibi bir sürecin sonunda ortaya çıkmıştır.

Meme hastalıkları ve meme kanseri hakkında hergeçen gün yeni teknikler, yeni teknolojiler ve yeni ilaçlar gündeme gelmektedir. Güncel gelişmeleri takip edebilmek ve meslektaşlarımızla bilgilerimizi paylaşabilmek amacıyla Türkiye Meme Hastalıkları Dernekleri Federasyonu (TMHDF) tarafından her iki yılda bir Ulusal Meme Hastalıkları Kongresi düzenlenmektedir. Ondördüncüsü düzenlenilecek olan kongrenin TMHDF adına İzmir, Manisa ve Aydın Meme Hastalıkları Dernekleri tarafından organize edilmesine ve 19-22/10/2017 tarihleri arasında Gloria Kongre Merkezi-Belek-Antalya’da yapılmasına karar verilmiştir. Kongremizde çeşitli panel ve konferansların yanısıra multidisipliner yaklaşımlarımızı güçlendirecek interaktif oturumlara yer verilmiştir. Aynı zamanda yurtdışından katılacak davetli konuşmacılar ile günlük pratiğimizde karşılaştığımız sorunları tartışma fırsatı bulacağımıza inanıyoruz.

Her iki yılda bir olduğu gibi bilgimizi paylaşmak, birlikte çözüm önerileri bulmak, birbirimizden öğrenmek aynı zamanda birlikte eğlenmek, yeni dostlar edinmek ve uzun zamandır birlikte olmadığımız dostlarımızla biraraya gelmek amacıyla düzenlenen kongremizde sizleri aramızda görmek bizi mutlu edecek, güçlendirecektir.

Sizleri 14.Ulusal Meme Hastalıkları Kongresi’ne davet ediyor, başarılı bir kongre geçirmeyi diliyoruz.

Kongre Eş Başkanı
Kongre Eş Başkanı
Prof. Dr. Zeynep Özsaran Prof. Dr. Erhan Gökmen

  Bunlar da ilginizi çekebilir