3. Ulusal Çocuk Genetik Sempozyumu

  Takvime Ekle / Etkinliği Paylaş

  Etkinlik Bilgileri

  • BRANŞ: GENETİK
  • ETKİNLİK TÜRÜ: SEMPOZYUM
  • BAŞLANGIÇ TARİHİ: 11 Ekim 2017 Çarşamba
  • BİTİŞ TARİHİ: 14 Ekim 2017 Cumartesi
  • BAŞLANGIÇ SAATİ: 08:00
  • YER: Akdeniz Üniversitesi
  • ŞEHİR: Antalya
  • WEB ADRESİ: http://www.cocukgenetik2017.com/

  Davet Metni


Değerli Meslektaşlarımız;

3. Çocuk Genetik Sempozyumu’nun 11-14 Ekim 2017 tarihleri arasında Antalya’da yapılacağını sevinçle duyurmak istiyoruz.

Hepimizin bildiği üzere, genetik hastalıkları büyük bir kısmı çocukluk çağında karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle pediatrideki hemen hemen tüm bilim dalları ile pediatrik genetik bilim dalı arasında yakın bir işbirliği ortamı mevcuttur.

Genetik bilimindeki hızlı ilerleme, nedeni bilinmeyen çok sayıda hastalığın sebebinin aslında genetik problem veya problemler olduğunu göstermeye başlamıştır. Bu gelişmelerde, öncelikle tüm ekzom dizileme yöntemi ve kromozomal mikroarray analizlerinin yaygınlaşması önemli bir role sahiptir.

Sempozyumumuzda, özellikle bu yeni yöntemlerin pediatride kullanımı, sonuçların yorumlanması açısından, konusunda uzman ulusal ve uluslararası deneyimi olan konuşmacıların sunumları ile bilgilerimizi güncellemeyi planlamaktayız. Ayrıca klinikte sık görülen sendromların takiplerinde dikkat edilmesi gereken noktaların vurgulandığı ve tanı konulamayan hastaların tartışıldığı klinik toplantılar da sempozyumumuzda yer alacaktır.

Konuşmacıların değerli sunumları ile sempozyumun başta pediatrik genetik olmak üzere, pediatrinin diğer tüm bilim dalları, tıbbi genetik araştırma görevlileri ve uzmanlarının ilgiyle ve heyecanla izleyebilecekleri bir bilimsel platform haline geleceğinin inancı içindeyiz.

Bilgi ve deneyimleriniz ile zenginleşebilecek bu sempozyuma katılımınızdan ve Antalya’nın en güzel zamanı olan sonbaharda sizleri ağırlamaktan mutluluk duyacağız.
Prof. Dr. Ercan Mıhçı Prof. Dr. Ergül Tunçbilek
Sempozyum Başkanı Çocuk Genetik Hastalıkları Derneği Başkanı

  Bunlar da ilginizi çekebilir