IX. Ulusal Hidroloji Kongresi

  Takvime Ekle / Etkinliği Paylaş

  Etkinlik Bilgileri

  • BRANŞ: GENEL
  • ETKİNLİK TÜRÜ: KONGRE
  • BAŞLANGIÇ TARİHİ: 04 Ekim 2017 Çarşamba
  • BİTİŞ TARİHİ: 06 Ekim 2017 Cuma
  • BAŞLANGIÇ SAATİ: 08:00
  • YER: Hilton Garden Inn
  • ŞEHİR: Diyarbakır
  • WEB ADRESİ: http://www.9uhk2017.com/

  Davet Metni


Hidroloji Bilimine ve Ulusal Hidroloji Kongresine Gönül Vermiş
Saygıdeğer Meslektaşlarım
Neden 9. Ulusal Hidroloji Kongresi (UHK 2017) ve Sergisi
1. UHK ulusal düzeyde kurumsallaşmış, “su bilimi” ile ilgilenmenin dışında hiçbir amacı ve refleksi olmayan, ulusal düzeyde tüm hidrolojistleri bir araya getirmeye çalışan bir kongredir.
2. İçme, kullanma, tarım ve sanayi suyu ihtiyacı ve potansiyeli ile hidrolik enerji potansiyeli UHK 2017’de tartışılacaktır.
3. Su yapılarının planlaması, projesi, inşaatı, işletilmesi, bakım ve onarımı aşamalarının tamamında gereksinim duyulan konular ve tarihi su yapıları UHK 2017’de tartışılacaktır.
4. Suyun sürdürülebilir yönetimi; ekonomik, sosyal, çevresel ve kültürel bileşenlerin birlikte ve uyum içerisinde değerlendirilmesi, bu dengenin doğru kullanılıp kullanılmadığı UHK 2017’de tartışılacaktır.
5. Yeryüzündeki yaşam için en önemli öğe olan ve yapay olarak henüz üretilemeyen suyun nitelik ve niceliği UHK 2017’de tartışılacaktır.
6. UHK 2017’de sunulacak olan çalışmaların özetleri bildiri kitabında, genişletilmiş versiyonları ise ULAKBIM tarafından taranan D.Ü. Mühendislik Fakültesi Dergisi ile yine 5. Yayım yılını doldurmuş olan D.Ü. Fen Bilimleri Enstitüsü Dergisinde yayımlanacaktır.
7. UHK 2017 genç araştırmacılar için ulusal düzeyde ün yapmış meslektaşları ile buluşma, tanışma, ortak proje ve akademik çalışma yapma olanaklarını araştırma fırsatı verecektir.
8. UHK 2017’nin tüm katılımcılarına en iyi sunum ve bildiri ödülü alma fırsatı olacaktır. Genç araştırmacılar ayrı bir ödül programına tabi tutulacaktır.
9. UHK 2017’nin katılımcılarının tamamı, paydaş kurum ve kuruluşlar ile paylaşılmak üzere hazırlanacak olan kongre sonuç bildirgesine katkı yapmış olacaklardır.
10. UHK 2017, su bilimi alanında fikir alışverişinde bulunulması, yeni bilimsel yaklaşımların, teknik ve sektörsel sorunların paylaşılması ve tartışılması, gerektiğinde uygulayıcılara ve paydaşlara tavsiyeler içeren sonuç bildirgesinin deklere edilmesi için bilim insanlarının bir araya getirilmesini amaçlamaktadır.

UHK 2017 ekibi olarak 04 – 06 Ekim 2017 tarihleri arasında Dicle Üniversitesi Kongre Merkezinde gerçekleştirilmesi planlanan kongrede sizi aramızda görmekten büyük mutluluk ve onur duyacağız.

En içten selam ve saygılarımla,

UHK 2017 ekibi adına
Z. Fuat Toprak

  Bunlar da ilginizi çekebilir