2. Lenfödem Sempozyumu

  Takvime Ekle / Etkinliği Paylaş

  Etkinlik Bilgileri

  • BRANŞ: FİZİYATRİ
  • ETKİNLİK TÜRÜ: SEMPOZYUM
  • BAŞLANGIÇ TARİHİ: 29 Eylül 2017 Cuma
  • BİTİŞ TARİHİ: 30 Eylül 2017 Cumartesi
  • BAŞLANGIÇ SAATİ: 08:00
  • YER: Anadolu Hotel Downtown
  • ŞEHİR: Ankara
  • WEB ADRESİ: http://lenfodem2017.org/

  Davet Metni


Değerli Meslektaşlarımız,
Primer veya sekonder gelişen lenfödem; oluşturduğu fonksiyonel, fiziksel, psikososyal olumsuzluklar nedeni ile kişinin günlük yaşam aktivitelerini zorlaştırmakta dolayısıyla yaşam kalitesinin bozulmasına yol açabilmektedir. Primer lenfödem veya sekonder nedenlerle oluşan lenfödemin erken tanısı, önlenmesi ve tedavisi konusu hekimler tarafından yeterince üzerinde çalışılmamış, irdelenmemiş bir konudur. Oysa lenfödemde erken tanı, önlem ve uygun tedavi seçenekleri ile hastaların tedavi şansı yüksektir. Birçok sistem hastalığının tanı, tedavi ve rehabilitasyonunda olduğu gibi lenfödemde de biz fiziyatristlere önemli görevler düşmektedir. Bu konuda biz hekimlerin, diğer sağlık profesyonellerinin, hasta ve yakınlarının farkındalığını artırmak, eğitmek ve hastaya uygun tedavinin verilmesi ve bu yöntemlerin geliştirilmesi gerekmektedir.

Bu amaç doğrultusunda kurulan Anadolu Lenfödem Derneğinin düzenlediği “2. Lenfödem Sempozyum”una katılımınız bizi onurlandıracaktır. Bu yıl 29-30 Eylül 2017 tarihinde düzenlenecek 2. Lenfödem Sempozyumun ilk gününde lenfödemle ilgili daha spesifik konular panellerde ele alınacak, ikinci gün ise lenfödem değerlendirme ve tedavisiyle ilgili çalıştaylar yer alacaktır. Bu kapsamda konularında tecrübeli olan değerli hocalarımızla, sadece üst ve alt ekstremite değil genital bölge ve pediyatrik lenfödem konularına da yer verilecektir. Lenfödem konusuyla ilgilenen ve lenfödem tedavi ekibinin en önemli elemanlarından olan, başta fiziyatristler olmak üzere tüm meslektaşlarımızı ve sağlık profesyonellerini bu toplantıya bekliyoruz. Her yıl düzenli gerçekleştirmeyi planladığımız sempozyumun sizlerin destek ve katkılarınızla gelişip güçleneceğine inanıyoruz.

Lenfödemle ilgili bilgilerimizi paylaşmak, bilmediklerimizi öğrenmek ve kanıta dayalı güncel yaklaşımlara ulaşmayı hedeflediğimiz bu sempozyum için şimdiden ajandalarınızda yer ayırmanızı ve hep beraber olmayı diliyoruz.

29-30 Eylül 2017 tarihlerinde Ankara’da buluşmak dileği ile saygılarımızı sunarız.

Prof. Dr. Serap ALPER
Sempozyum Başkanı


Prof. Dr. Pınar BORMAN
ALD Başkanı

  Bunlar da ilginizi çekebilir