Dudak Damak Yarıkları Derneği 4.Uluslararası Kongresi

  Takvime Ekle / Etkinliği Paylaş

  Etkinlik Bilgileri

  • BRANŞ: GENEL
  • ETKİNLİK TÜRÜ: KONGRE
  • BAŞLANGIÇ TARİHİ: 22 Eylül 2017 Cuma
  • BİTİŞ TARİHİ: 24 Eylül 2017 Pazar
  • BAŞLANGIÇ SAATİ: 08:00
  • YER: Ilıcahotel Çeşme
  • ŞEHİR: İzmir
  • WEB ADRESİ: http://ddy2017.org/

  Davet Metni
Sevgili Meslektaşlarımız,

Dudak Damak Yarıkları Derneği Yönetim Kurulu olarak, 4.Uluslararası Kongremizi 22-24 Eylül 2017 tarihleri arasında İzmir-Çeşme’de gerçekleştireceğiz.

Dudak Damak Yarıklı hastalarımız ile ilgili farklı disiplinlerde çalışan, bu işe gönül vermiş değerli üyelerimizle, bir kongremiz de daha bir arada olacağız. Bu konuda hangi bilim alanında yer alırsak alalım, uzman ya da asistan, serbest ya da akademik alanda çalışalım, kongremiz bizlere yurt içinden ve yurt dışından konunun uzmanlarıyla buluşmak, tanışmak , bilgi ve fikir alışverişinde bulunmak için fırsatlar sunacaktır. Böylece bir yandan klasik bilgilerimizi güncellerken, bir yandan da klinik uygulamalarımızı zenginleştireceğiz.

Kongremize bu sene tarihi, sosyal ve turistik değerleri ile ev sahipliği yapacak olan Çeşme’de yaz mevsimini huzur içinde, neşeli bir şekilde tamamlamak amacıyla hepinizi kongremize davet ediyoruz.

Kongremize katılan tüm meslektaşlarımıza, bizleri destekleyen değerli firmalarımıza, toplantının düzenlenmesinde emeği geçen Yönetim Kurulumuza ve Kongre Organizasyon Komitesi’ne teşekkür eder, tüm katılımcılarımızın bilimsel ve sosyal anlamda dayanışma içinde oldukları bir kongre geçirmelerini diler ,saygılarımızı sunarız.
Servet DOĞAN Figen ÖZGÜR
DDYD Eş Başkanı DDYD Eş BaşkanıDeğerli Meslektaşlarım,

Dudak Damak Yarıkları Derneğimizin 4. Bilimsel kongresinde sizlerle birlikte olmaktan onur duyacağım.

1972 yılında Ege Üniversitesinde öğrenci iken başlayan ve 45 yıllık meslek hayatımın en yüreğime dokunan vakalarını yaşadığım bu konu daima öncelikli olmuştur benim için. Ekip ruhu içinde diğer branşlardaki meslektaşlarımla ve sevgili ailelerle bebek, çocuk, genç çok sayıda kişinin yaşamında iz bıraktığımıza inanıyorum.

Ege Ün Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti A.B.D. da Akademik Kariyerimi noktalarken hastalarımı ve birikimlerimi Prof. Dr. Servet Doğan’a devretmekten huzur ve güven duydum. Zira onlar evlatlarımdı.Sn. Doğan ve siz değerli meslektaşlarımın bugün aynı bayrağı çoşku ile taşıdığını görmek ve bu ekip ruhunu yakalamak ve de bu günlere gelindiğini görmek ayrıca gurur verici.

Damak Dudak Yarığı olan hastalar her Ortodonti Uzmanı’nın bilmesi gereken ancak gerçekten gönül verenlerin taşıyabileceği bir sorumluluktur. Bu bakımdan sizleri kutluyorum.Burada birlikte yola çıktığım ve 70 li 80 li yılların DDY üçlüsü değerli dostlarım, hocalarımız Prof. Dr. Ayhan ENACAR ve Prof. Dr. Türköz UĞUR’u saygı ve sevgiyle anıyorum.

Meslek hayatımın ilk konuşmasını 1974 de’ DDYlı Bebeklerde Erken Ortopedi ‘ konusunda yapmıştım. Son mesleki yıllarımı yaşadığım bugünlerde bu kongre ile de sonlandıracağım.

Hepinizi İzmir – Çeşme ‘de görmek dileğiyle Saygı ve Sevgilerimi sunuyorum...

GÜLAY VURAL
Kongre Başkanı

  Bunlar da ilginizi çekebilir